My Summer Car – Budowa samochodu (Satsumy), silnika, zawieszenia i podłączanie elektryki

My Summer Car – Budowa samochodu (Satsumy), silnika, zawieszenia i podłączanie elektryki

11 stycznia, 2022 0 przez Games-Manuals

W tym przewodniku znajdziesz proces budowy samochodu Satsuma w My Summer Car wraz z rozmiarami śrub. Poradnik jest kompletny i na bieżąco aktualizowany. Wolisz wideo poradnik? Znajdziesz to w tym przewodniku.

Pierwsze kroki i niezbędne przedmioty​

  • Zanim zaczniesz budować samochód, zapoznaj się z poradnikiem Jak zacząć grę – najpierw wykonaj opisane tam czynności.
  • Nakrętki na linkach/kablach (lining/linkage) należy dokręcać/odkręcać za pomocą płaskich kluczy (spanner set)
  • Przed rozpoczęciem budowy samochodu, weź akumulator i podłącz go do ładowania
  • Poradnik wideo z budowy samochodu znajdziesz na dole poradnika
  • W związku z angielskimi nazwami w grze, części również będą miały nazwy angielskie, aby łatwiej zrozumieć poradnik

Silnik

  • Crankshaft -> block
  • Main bearings (x3) – 2x9mm
  • Pistons (x4) – 2x7mm
  • Head gasket -> block
  • Cylinder head – 10x7mm
  • Adjust valves – śrubokret (możesz to zrobić po zbudowaniu samochodu i uruchomieniu silnika)
  • Rocker shaft – 5x8mm – aby prawidłowo wyregulować zawory, przewiń w dół do końca (20 razy), a następnie przewiń do góry 7 razy (powtórz na każdym zaworze). Źle wyregulowane zawory wydają tykający dźwięk
  • Rocker cover – 6x7mm
  • Camshaft – 2x5mm (otwór po lewej stronie silnika)
  • Camshaft gear – 1x10mm – Camshaft gear musi zostać poprawnie ustawiony, jeśli będzie źle Twój silnik zostanie poważnie uszkodzony. Jeśli po odpaleniu silnika będziesz słyszał metaliczne stukanie, to będzie oznaczało że źle ustawiłeś pozycje koła zębatego.
  • Timing chain
  • Timing cover – 6x6mm
  • Water pump – 5x7mm
  • Water pump pulley – 4x7mm
  • Crankshaft pulley – 1x11mm
  • Headers – 5x8mm
  • Carburator – 4x8mm
    Airfilter – 2x6mm
  • Alternator – 1x7mm, 1x10mm, śrubokręt – najpierw przykręć śruby, następnie poluzuj alternator ręką, załóż Alternator belt i naciągnij go spowrotem (do końca, później dwa obroty kółka myszy w dół). Jeśli pasek alternatora piszczy po odpaleniu silnika oznacza to że jest za luźny
  • Engine plate
  • Starter – 2x7mm
  • Flywheel – 6x7mm
  • Clutch pressure plate -> clutch cover plate
  • Clutch disc -> cover plate
  • Wszystkie elementy sprzęgła do Flywheel – 6x6mm
  • Oilpan – 8x7mm, 1x13mm
  • Gearbox i następnie Inspection cover – 6x7mm, 1x10mm
  • Drive gear – 7x6mm
  • Distributor – Śrubokręt – aby prawidłowo wyregulować dystrybutor, scrolluj w dół do końca, a następnie scrolluj w górę 27 razy przed dokręceniem śruby
  • Spark plugs (x4) – musisz przykręcić kluczem do świec (sparkplug wrench / socket)
  • Fuel pump – 2x7mm
  • Oil filter – scroll myszki

Aby założyć silnik do Satsumy, użyj Motor Hoist (zaczep łańcuchy o silnik i dokręć śruby 2x10mm)

Zawieszenie, podwozie, karoseria, wnętrze

  • Sub frame – 4x10mm
  • Steering rack – 4x9mm
  • Steering column – 2x8mm
  • Wishbones (x2) – 2x10mm
  • Spindles (x2) – 1x12mm
  • Struts (x2) – 4x9mm, 3x10mm
  • Steering rods (x2) – 1x12mm

Teraz musisz przenieść silnik do przodu samochodu (musisz dobrze wycelować, aby pojawiły się śruby) i przykręcić – 3x11mm

Jeśli przykręciłeś silnik do ramy pomocniczej, weź Electrics i przykręć go do nadwozia pojazdu – 2x8mm

*Nie martw się teraz pokazanymi na zdjęciu okablowaniem i akumulatorem – zrzut ekranu został zrobiony po całkowitym zbudowaniu samochodu

  • Disc brakes (x2) i później Halfshafts (x2) – 3x9mm, 1x14mm
  • Teraz musisz wyregulować steering rod (x2) aby samochód jechał prosto – 1x14mm

Kręć aż nie przestanie się obracać (koło, steering rod), następnie obróc dokładnie 60 razy w przeciwnym kierunku

  • Trail arms (x2) – 2x12mm
  • Drum brakes (x2) – 1x14mm
  • Coil springs (x2)
  • Shock absorbers (x2) – 1x12mm, 2x6mm
  • Wheels (x4) – 4x13mm
  • Fuel strainer – 1x8mm
  • Dashboard – 2x10mm (jedna śruba w schowku)
  • Dashboard meters – 2x6mm (schowek)
  • Clock gauge – 2x7mm
  • Radio
  • Steering wheel – 1x10mm
  • Gear stick – 3x6mm
  • Gear linkage – 3x5mm
  • Clutch master cylinder – 1x9mm, 2x8mm
  • Brake master cylinder – 1x9mm, 2x8mm
  • Clutch lining – 2x7mm
  • Brake lining – 11x7mm (6x nakrętki,1x śruba silnika, 4x koła – po jednym kole)
  • Handbrake – 4x8mm, 1x5mm
  • Radiator – 4x7mm
  • Radiator hoses (x3) (Musisz przykręcić zaciski (łącznie 5) – użyj śrubokręta)
  • Fuel tank pipe
  • Fuel tank – 7x11mm, 1x12mm (fuel lining)
  • Exhaust pipe – 3x7mm
  • Exhaust muffler – 1x7mm
  • Front seat (x2) – 4x9mm
  • Rear seat – 2x9mm
  • Car Light Bulb do Headlight
  • Headlights (x2) – 2x7mm
  • Rear lights (x2)
  • Bootlid – 4x6mm
  • Hood – 4x6mm
  • Back panel lub subwoofer panel
  • Doors (x2) – 4x10mm
  • Fender (x2) – 5x5mm
  • Grille – 2x6mm
  • Bumpers (x2) – 2x8mm
  • Hubcap (x4)
  • Mudflap (x4)
  • Battery
Teraz uzupełnij płyny samochodowe (olej hamulcowy/sprzęgłowy, olej silnikowy, płyn chłodzący)

Elektryka

Przed rozpoczęciem podłączania czegokolwiek kablami, pamiętaj o odłączeniu akumulatora od prądu – inaczej możesz zginąć. Nie możesz podłączyć elektryki źle, więc nawet jeśli będziesz chodził i spamował klawisz F, nie musisz się martwić że zrobisz coś źle.

Przed Tobą najtrudniejsza część budowy samochodu, czyli elektryka. Czasami będziesz musiał parę razy podłączać kable do tego samego miejsca. W samochodzie jest kilka miejsc gdzie znajdują się złączki wiązki przewodów – to własnie od nich musisz podłączyć elektrykę poszczególnych elementów:

Lista do podłączenia:

– Do akumulatora (negatywny i pozytywny terminal):

  • Starter – musisz odkręcić śrubę (1x7mm) przed podłączeniem. W drugim miejscu, po podłączeniu kabla musisz go dokręcić (1x5mm)

– Regulator:

  • Alternator

– Headlights harness connector:

  • Headlight lewy i prawy (zdejmij reflektory 2x7mm – najpierw zdejmij kratkę – 2x6mm)
  • Marker light (nie będziesz miał tego na początku gry)
    Main harness connector

– Main harness connector:

  • Battery
  • Electrics
  • Radiator
  • Regulator

– Rear harness connector:

  • Fuel tank
  • Rearlight lewy i prawy

– Fusebox

  • Dashboard (wyświetlacze, stacyjka, światła, przełączniki)

– Radio harness connector:

  • Radio
  • Amplifier (nie będziesz miał tego na początku gry)

– Dash harness connector:

  • Dashboard (wycieraczki, światła, dodatkowe wskaźniki, wskaźnik mieszanki paliwa)

– Amplifier:

  • Radio
  • Subwoofer lewy i prawy

Na koniec musisz podłączyć akumulator (dwie klemy, zacznij od plusowej (czerwonej)) – pierwsze odpalenie samochodu może zająć nawet 30 sekund, jest to normalne jeśli pompa paliwa jest w kiepskim stanie.

Wideo poradnik